Küsimus nr 7017

Demi küsis (26. aug 2015)
Tere! Olen 19-aastane neiu ja probleem on parempoolse lõualiigesega. Söömisel naksub väga kõvasti ning ka tavalises olekus on paremal pool ebamugav tunne, vahel järsemaid liigutusi suuga tehes võib minna ka krampi, kuid mitte pikaajaliselt.
Sooviksin teada milles võib olla probleem. Käisin ka just hambaarsti juures kelle sõnul on ilmselt mure parempoolse ülemise tarkushambaga, mis oleks vaja välja tõmmata, kuid sooviksin ka teie nõu:).

Tänud vastuse eest,

Demi
Triin Kunsing vastas (2015-08-28 15:21)
Tere Demi,

Lõualiigesega seotud probleemid on keerukad ja alati ei leia ühest põhjust, millest liigesprobleemid tekkinud on. Kindlasti mängib olulist rolli hambumus. Olulised on nii puuduvad hambad, kulunud hambad, ruumipuuduses või "välja veninud" hambad. Kui teie hambaarst arvas, et probleemi põhjustajaks võib olla tarkusehammas, siis see võib olla hammas, millel puudub alalõuas vastashammas ning ta on hakanud "välja venima". See välja venimine võib põhjustada eelkontakte ja lõualuu nihkub liigesele ebasobivasse asendisse. Samas, arvestades teie noorust, siis võib põhjus olla siiski mujal. Soovitan pöörduda liigesprobleemidega tegeleva spetsialisti poole, kes analüüsib teie suu ja liigese olukorda.

Kõike head soovides,

Triin Kunsing
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn