Küsimus nr 6912

Sigle küsis (1. märts 2015)
Tere, mure selline, et käisin tarkusehammast eemaldamas ja arst avastas, et kroonitud (u 7a tagasi) hamba all on põletik. Kuna antud hambal üks juur on keskel peenike ja otsast läheb laiemaks, siis pole seda lõpuni avatud ja arst arvas, et uut juureravi raske teostada ning hammas tuleb eemaldada. Kas tõesti sellisel juhul muud võimalust pole? Ja kas on normaalne, et juuri poolikult ravitakse, eriti, kui hambale paigaldatakse veel kroon?
Timo Paberit vastas (2015-03-02 18:11)
Tere!

Juureravi on üks keerukamaid hambaravi protseduure ning arst ei saa kunagi garanteerida tulemust. Juurekanalisüsteem on sageli ettearvamatu anatoomiaga ning eriti kõverate ja hargnevate juurekanalite korral esineb mõnikord probleeme. Üks võimalus on apikoektoomia protseduur, kus probleemse hamba juuretipp eemaldatakse kirurgiliselt kasutades mikroskoopi ning kanalid täidetakse. Ka sel juhul ei saa kirurg anda garantiid, et hammast siiski tulevikus eemaldama ei pea, kuid sageli annab sel meetodil hambaid koos juba paigaldatud kroonidega päästa ning edukatel juhtudel pikemaks ajaks.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn