Küsimus nr 6888

Merle küsis (13. veebr 2015)
Tere! Mis vahe on hambapastal ja -geelil? Millal ühte või teist eelistada?
suuhügienist Terje Altosaar vastas (20. veebr 2015)
Terje Altosaar Tere Merle,

Suuhügieeni mõju suuõõne haiguste, sealhulgas hambakaariese ja kroonilise igemepõletiku kulule on suur. Paljulubavate suuhooldustoodete valik müügilettidel veelgi suurem. Otsus kas, millal, miks ja millist nendest kasutada peab olema põhjendatud. Nii kaariese ja igemepõletikkude teket ja arengut mõjutavat hambakattu on võimalik eemaldada vaid hamba pinda mehaaniliselt puhastades. Seejuures hambapasta kasutamise vajalikkus põhineb selle fluorisisaldusel ehk hamba kõvakoe regulaarsel mineraalainetega rikastamise

Tähtsaks hambapastade omaduseks on ka nende erinev teralisus (abrasiivsus). Hambapasta abrasiivsuse astme määrab tema koostisse kuuluvate ainete iseloom, abrasiivsete osakeste läbimõõt ja pasta näidustus (suitsetajad, tundlikud hambad jne). Hambapastad oli vanasti tunduvalt teralisemad kui hambageelid. Täna seda väita ei saa.


Parimaga
Terje Altosaar
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Terje Altosaar on vastanud teistele küsimustele
Terje Altosaar
Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"
Seotud asutustega:
· Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
· ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa