Küsimus nr 6809

Regina küsis (22. nov 2014)
Tere!

Pöördun Teie poole nõu saamiseks.
Minul lagunes alumises vasakpoolses lõualuus purihammas. Hambaarst soovitas koheselt välja tõmmata. Minul on aga valehambusus ja parempoolne lõualiiges valulik. Süües ja liigutades ragiseb ja ei julge lasta seda hammast välja tõmmata. Mul on lõualiigese anomaalia. Praeguseks on seda hammast neli korda ravitud, kuid hambavalu järgi ei anna. Arst on leidnud valutava koha, kuid ei saa seda kätte, et parandada. See on kuskil hamba all lõualuu juures ning viimasel visiidil kui ta pani hambaauku mingit rohtu mainis veel arst, et äkki on põletik lõualuu sisse läinud. Mul on täitsa hirm, sest põletik lõualuu sees põhjustab igasugu muid terviserikkeid ja tervis ongi halvenenud.
Hammas valutab, ige on lausa paistes. Söön valuvaigisteid igapäevaselt. Rohi on hamba igemest ära kadunud või kulunud mis arst pani. Keelega katsudes tundub, et seal igemes on auk.
Arst soovitas pöörduda Tartusse abi saamiseks kuna ta ise ei oska enam selle hambaga midagi peale hakata. Olen end registreerinud aja Teie juurde 29-ndaks detsembriks. Kuna valutab ei tea kas jõuan nii kaua oodata. Ei oska otsustada kas lasta see hammas välja tõmmata või oodata Teie visiidini. Süüa ma ei saa, hambaid kokku panna ei saa kuna on väga valulik. Öösel panen ka nelki igeme juurde lootes, et valu läheb väiksemaks.
Äkki on mõistlik sõita laupäeval valuga Tarusse esmaabisse Teie kliinikusse.

Ette tänades,

Regina
Kristo Ivanov vastas (2014-11-25 09:27)
Tere Regina!

Tänud pöördumise eest. Teie kirjelduse järgi on tegemist tõsise olukorraga - kui hammast ümbritsevad pehmed koed on ka juba turses, siis on see ilmselge viide mädasest põletikulisest infiltraadist (vedelikust), mis on lõualuust leidnud väljapääsu ning levinud juba pehmetesse kudedesse. Paluge oma raviarstil välja kirjutada antibiootikumidele retsept ning hakake neid esimesel vôimalusel vôtma. Vajadusel pöörduge esmaabisse varem. Järjekorrad on pikad, olen sellega kursis. Kuid üritan Teid vastuvõtta. Selleks tulge 27.11.14 Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogia Kliiniku suukirurgia osakonda erakorralisele vastuvõtule. Hommikupoolikul töötan opiblokis, kuid kl 14-18 ambulatoorses vastuvõtus. Mõistlik oleks tulla kl 15-17 vahel. II korruse registratuurist käige läbi, registreerige end minu vastuvõtule ja jääge elavasse järjekorda ootama. Üritame asjast asja saada.

Kohtumiseni vastuvõtul,
Dr. Kristo Ivanov
Kristo Ivanov Kristo Ivanov, hambaarst

Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Seotud asutustega:
· Nordic Hambakliinik Laeva 2 (Navigatori Ärimaja, V korrus), Tallinn
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa