Küsimus nr 6750

Kati küsis (29. sept 2014)
Tere,
märtis paigaldati alla vasakusse 7. hamba implantaat. Tegin läbi AB kuuri ja kõik oli justkui hästi. Juulis tekkis sama lõualuu alla lümfisõlmede turse, mis on püsinud juba kolm kuud. Selletõttu ei ole veel krooni implantaadile paigaldatud. Olen teinud 3D uuringu, ultraheli uuringu, kompuutertomograafia ja käinud erinevate lõualuu kirurgide ja hambaarstide vastuvõtul, kuid vastust ei ole saanud. On vaid tuvastatud põletikulised lümfisõlmed. Kõik on väitnud, et implantaadiga on kõik korras. Samuti on kontrollitud mandlid, neel jm. kõik on korras. Seestpoolt on suu ja igemed korras, kuid lümfisõlmede turse submandibulaarselt on silmaga näha.
Olen küll allergiline mõnigatele ravimitele. Kas on võimalik, et näiteks titaani allergia avaldub lümfisõlmede turses? Kas implantaat võib tekitada põletikku lümfisõlmedes?
Timo Paberit vastas (2014-10-05 22:57)
Sellele küsimusele ei ole kuidagi võimalik kahe sõnaga vastata. Lümfisõlmede suurenemine võib olla seotud implantaadilõikusega kuid sellel ka ei pruugi olla seost. Titaaniallergia on väga vähetõenäoline kuigi päriselt välistada seda ka ei saa. Kindlasti võiksite konsulteerida sel teemal allergoloogiga, et see võimalus välistada.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn