Küsimus nr 6744

Liivika küsis (22. sept 2014)
Tere, Minul mure seoses 7 aastase lapse sügavhambumusega. Peame hakkama sellega tegelema, aga esialgu lapse julgustamiseks oleks tore teada, mida selle probleemiga tehakse, mis on tavaline raviskeem? Kui tõsine ja pikaajaline probleem võib olla? Mis võib hinnaks kujuneda lapsevanemale sellise probleemi ravimine. Lapsel ülemised hambad kokku surudes katavad täielikult alumised.
Kirsten Nigul vastas (2014-09-24 20:39)
Sageli kaasneb sügavhambumusega ka liiga taga asetsev alalõug. Nende probleemidega on kõige õigem tegeleda siis, kui laps veel kasvab, aga kasv peaks varsti lõppema. Ravides probleeme, mis on seotud kasvuga, võime varases eas saavutda kiiresti häid tulemusi, aga kasvu jätkumisel see probleem tavaliselt tekib uuesti.
Soovitame ortodondi konsultatsiooni 7. aastastele lastele. Saame teha esmase ülevaatuse ja hinnata edasist hambumuse kujunemist. Väga harva vajavad lapsed selles vanuses ortodontilist ravi.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.