Küsimus nr 6635

Triinu küsis (23. märts 2014)
Paar aastat tagasi eemaldati mul breketid. Tänaseks on ühel hambakaarel vajunud tagumised hambad reast välja. Pöördusin ortodondi poole ning ortodont selles midagi halba ei näinud, kuna hambumus on jätkuvalt korrektne. Samas kuna visuaalselt on näha kuidas tagumised hambad ei ole enam ühes rivis, siis kas on mingeid mooduseid kuidas tagumisi hambaid taas ühte joonde saada ilma, et peaks kõikidele hammastele uuesti breketid panema? Olen kuulnud, et seda saab teha Essixiga, kuid alumistelt hammastelt ortodont pärast breketravi lõppu jäljendeid ei teinud.
ortodont Kirsten Nigul vastas (27. märts 2014)
Kirsten Nigul Tagumise hambakaare osa laiendamine on võimalik erinevate meetoditega - QuadHelix, plaat, kiire palatinaalne laiendaja, ristikummivedu. Meetodi valik sõltub patsiendi vanusest ja probleemist. Ravile peab järgnema ravitulemuste säilitamine, mis ei laseks antud probleemil korduda.
Vaata, mida Kirsten Nigul on vastanud teistele küsimustele
Kirsten Nigul
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.
Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn