Küsimus nr 6597

Auni küsis (2. märts 2014)
Tere.
Mure järgmine. Kolm aastat tagasi tekkis korraks hästi tugev valu ülemisse vasakusse lõualuusse. Taandus tasapisi ära. Olen üle 50.a. vana ja tean mida hambavalu tähendab aga see oli teisiti. Läksin arsti juurde. Hoian hambad korras ja arst hambas viga ei näinud, tegi ka pildi. Koputades natuke tundlik oli. Hambale oli kunagi tehtud juureravi ja ehk puudulikult, seega otsustasime hamba uuesti korda teha. Saigi tehtud. Umbes poole aasta pärast tekkis hamba kohale valulik mügarik. Lõigati pealt lahti, midagi erilist sealt ei tulnud. Nii see jäi aga väike auk peal kinni ei kasvanud. Aeg ajalt oli luu nagu kõigi ülemiste hammaste (vasakul) kohal tundlik. Rääkisin sellest ka arstile kui tavapärasel läbivaatusel käisin. Midagi ette ei võetud. Nüüd (peaaegu aasta möödas) aga on toimunud ägenemine, luu on hamba kohalt valus (hambad ei ole tundlikud), ka mäda immitseb natuke ja pisut nagu paiteski. Arstile sain nr. alles paari nädala pärast. Võtan praegu Nalgesini ja igeme peal hoian saialille tee lehtedest kompressi (jahtununa). On need lubatavad protseduurid? Olen mures. Mis toimub? Kas seda on võimalik täiesti välja ravida? Hambad selles piirkonnas ei loksu ja vereanalüüs põletikku ei näita.

Ette tänades!














Triin Kunsing vastas (2014-03-04 22:07)
Tere Auni!

Ilma hammast ja temast tehtud röntgenit nägemata on raske midagi väga täpselt arvata. Hambajuurte all on tõenäolselt põletik, mis ei ole allunud mingil põhjusel ravile. Üheks põhjuseks võivad olla hambas leiduvad lisakanalid, mis on jäänud juureravi käigus puhastamata. Kui juureravi on tehtud ilma mikroskoobita, siis pole juurekanalite keerukat morfoloogiat võimalik näha. Enne mikroskoobiga juureravi alustamist tuleks muidugi välja selgitada, kas sellega oleks võimalik probleemile lahendus leida. Probleemide põhjuseks võib olla ka hambajuures olev mõra.

Nalgesin on valuvaigisti ning seda võib tarvitada kui see leevendab kaebusi. Kompress ka otseselt midagi halba ei tee. Kumbki neist ei ravi probleemi, kuid võib vähendada kaebusi, et arsti visiidini vastu pidada.

Kõike head soovides,

Triin Kunsing
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.