Küsimus nr 6423

Leo küsis (13. okt 2013)
Kas implantaate valmistakse ka õhema hambaluu jaoks?

Kas büügelproteese valmistatakse ka tsirkoonist?
Ivo Ost vastas (2013-10-15 11:16)
Implantaate on väga erinevaid, maailmas on sadu implantaadisüteeme erinevas mõõdus ja laiuses, on olemas ka mini implantaadid, mis iseenesest väga kitsad ja mõeldudki kitsa luu jaoks, nende kasutamine aga sõltub mitmest asjaolust: mis proteesi plaanitakse, palju on hambaid puudu jne. Vajadusel annab luud ka laiendada erinevate võtetega.
Targem oleks implantaadi võimalust oma hambaarstiga arutada, siis on konkreetselt näha mis olukord luuga on ja mida võimalik teha.

Büüglikarkassi tsirkooniumist minuteada ei tehata, kuigi teoreetiliselt on see võimalik, kuid kardan et selline karkass jääb liiga hapraks, tugevam on siiki karkass valada spetsiaaslest sulamist, sest büüglikarkass on tegelikult suht õhuke oma paksuselt. Samas implantaatidele fikseeritud proteese tahkse küll tsirkooniumist, kuid see antud juhul ei ole tugibüügelprotees.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Seotud asutusega:
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn