Küsimus nr 6349

Kris küsis (20. aug 2013)
Tere! Aasta tagasi tehti esihambale juureravi ning pandi peale kroon. Kolm päeva tagasi hakkas hammas väga valutama. Käisin erakorralises vastuvõtus - avastati põletik juure kohal ning esihammas kergelt liigub. Arst ütles, et röntgen näitab ilusti täidetud juurekanalit ja et ta seda ei hakka lahti võtma. Kirjutas antibiootikumid. Minul aga jäi kahtlus hinge, kas võib ägeda põletikuga hammast ravida ainult antibiootikumiga ja teine küsimus kas hamba liikumine võib olla tingitud põletikust?
Triin Kunsing vastas (2013-09-06 13:40)
Tere Kris!

Juurepõletikust vabanemiseks oleks vajalik võimaluse korral teostada uus juureravi või juuretipp kirurgiliselt eemaldada ning täita allesjääv juuretipp lõikuse käigus juuretäidisega.

Röntgenil võib juuretäidis tunduda väga tihe, kuid pilt võib ka petlik olla. Kui juurekanalisse pole pandud krooni toestamiseks tihvti, siis võiks kindlasti alustada põletiku ravi juurekanali puhastamisega. Antibiootikumid võtavad maha ägedad põletikunähud, kuid ei ravi põletiku põhjust.

Hamba liikuvus võib olla tingitud ägedast põletikust.

Kõike head soovides,

Triin Kunsing
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn