Küsimus nr 6125

Joonas küsis (9. jaan 2013)
Tere. Olen 22a. Mul on 1. hammas halvas seisus ja ilmselt tuleb asemele panna implantaat keraamilise krooniga. Kaua see vastu võiks pidada enne kui probleeme hakkab tekkima? Kui pikaks ulatub koguprotseduur? Millist kliinikut soovitate? (parim hinna/kvaliteedi suhe)
Timo Paberit vastas (2013-01-11 10:54)
Probleemse hamba osas on mul keeruline kommenteerida, sest ma ei tea praegu, milles halb seis täpsemalt seisneb. Põletikulise või murdunud hamba pikaajaline säilitamine ei ole kindlasti mõistlik, sest sel juhul võite kaotada ka luud hamba ümbert, mis on oluline hea tulemuse saavutamiseks. Implantaat vajab luustumiseks ülalõuas vähemalt 3 kuud aega.

Teatud juhul on võimalik implantaadile kohe peale paigaldamist valmistada ajutine kroon, mis siis kuulub hiljem väljavahetamisele püsiva keraamilise krooni vastu. Meie kliinikus- Merimetsa Hambakliinik OÜ on kasutusel mitu kaasaegset implantaadisüsteemi ning kui tulete konsultatsioonile, saab täpsemalt hinnata, milline lahendus just teile sobilik oleks.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn