Küsimus nr 605

Liinaliis küsis (15. märts 2003)
Tean, et ortodontiline hambaravi võtab kaua aega. Sellest ka küsimus, et kas ravi kestel on võimalik ka arsti ja raviasutust vahetada? Olen kolmanda kursuse üliõpilane ja ei ole kindel, et peale ülikooli lõpetamist Tallinnasse jään. Kas praegu oleks siis üldse mõtet ravi ette võtta?
Triin Jagomägi vastas (2003-03-18 09:26)
Teisel arstil on ravi üle võtta üpris ebamugav, aga teoreetiliselt võimalik.
Kui peate elukohta vahetama, siis oma ortodondiga rääkides, aitab ta leida teile ka uues elukohas ortodondi. Arstid peavad omavahel ka infot vahetama, sest uuel arstil on vaja teada algset diagnoosi ja kogu ravi käiku, dokumenteerida ka ravi ülevõtmisel hambumuse olukord jne.
Soovitan kohe esimesel visiidil, enne ravi alustamist rääkida arstile ka oma võimalikust elukohamuutusest ja arvan, et siis kõik laabub. Viisakas on pooleli oleva raviga mitte lihtsalt kuhugile ära kaduda vaid ikka raviarstile teada anda.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.