Küsimus nr 6002

Karin küsis (2. okt 2012)
Mul eemaldati alles neli nädalat tagasi hambakivi. Nüüd on igemed ja hambakaelad nii hellad, et toitun peamiselt putrudest ja suppidest. Suus aga väga puhas tunne. Igasuguste mahlade ja smuutide joomine ei tule kõne alla, kuigi see oli mul hommikune traditsioon igapäevaselt. Millal see igemete hellus võiks kaduda?
Hea on ainult peale hammaste harjamist, kasutan extra soft hambaharja. Tänan.
Marek Vink vastas (2012-10-04 14:50)
Kuna hambakivi korral kahjustub pöördumatult ka juuretsement, siis see eemaldati hambakaeltelt koos hambakiviga. Paljastunud hambaluu kanalikesed juhivad välisärrituse signaali hambanärvini, mis on iseenesest normaalne kaitsereaktsioon. Tundlikkus möödub tavaliselt mõne nädalaga. Happelise dieedi korral ei pruugi see möödudagi, sest kogu aeg söövitatakse pind pehmeks ja harjatakse maha.

Tundlikkusnähtusid saab vähendada hambaluud mineraliseerides. Kõige lihtsam on hambakaeltele fluoriidiga hambapastat peale määrida ja nii ööseks jätta.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.