Küsimus nr 5926

Kairi küsis (11. mai 2012)
Käisin arsti konsultatsioonil ja jõudsime arusaamisele, et esihammastele oleks vaja paigaldada kroonid, sest enamus esihammastest on plommitud. Kuid kui paigaldatakse kroonid sooviks üleüldist hambavärvust samuti heledamakas saada ja küsimus ongi selline, et kas on lubatud enne kroonide paigaldamist hammaste valgendamine ja kui palju enne peaks seda tegema. Et kas nt saab päev või paar enne püsivate kroonide paigaldust käia valgendamas vms. Kahjuks enda arst hambavalgendus teenust ei paku.
Vastust ootama jäädes.
Regina Kuningas-Ott vastas (2012-05-14 11:30)
Tervist,

hammaste valgendamine enne kroonide asetamist on lubatud. See millal täpselt peaks valgendusega peale hakkama sõltub valgenduse meetodist. Kodused valgendused väiksema vesinikperoksiidi kontsentratsiooniga võivad veidi rohkem aega nõuda soovitud tulemuse saavutamiseks kui näiteks hambaarsti kabinetis tehtav valgendus. Samas on valgenduse tulemust ja selleks kulunud aega raske prognoosida, see sõltub paljus Teie enda harjumustest (suitsetamine, kohvi ja punase veini joomine jne) ja olemasolevast hambavärvist.
Minu kindel soovitus oleks koostöös hambaarstiga valida endale sobiv hambavalgenduse meetod. Hambad ära valgendada. Ja kui on saavutatud soovitud hambavärv alustada hammaste kroonimisega.
Kindlasti tuleks meeles pidada, et valgendatud hambad võivad mõne aja möödudes oma esialgse värvi taastada. Sellisel juhul tuleks valgendust korrata.
Regina Kuningas-Ott Regina Kuningas-Ott, hambaarst

Regina töötab HanzaDent Hambaravis, on lõpetanud TÜ hammaste ravi ja proteesimise alal. Osalenud täiendkoolitustel mitmel pool Euroopas.

Seotud asutusega:
· HanzaDent Hambaravi Paldiski mnt 9, Tallinn