Küsimus nr 5885

Merit küsis (17. apr 2012)
Tere! Minu kahele hambale tehti paar aastat tagasi juureravi, kuid nüüd oli jälle põletik sees, vahetasin arsti. Nüüd teine arst teeb jälle praegu juureravi ühele hambale, praegu on ajutine plomm 2 nädalat. Mure on selles, et sealt hambast tuleb väga paha haisu, kas see on normaalne juureravi ajal? Haisu hakkas tulema, kui hambaarsti külastusest oli 3 päeva möödas. Kas see tähendab, et midagi on jälle halvasti tehtud?
Kristin Laugus vastas (2012-04-30 13:21)
Tere Merit,

Hamba juuretipu põletikku põhjustavad juurekanalites elavad mikroobid. Tõenäoliselt ei olnud juurekanalid tihedalt kuni tipuni täidetud või oli hammastes veel lisakanaleid, mis esimese ravi ajal märkamatuks jäid. See ei tähenda, et midagi oleks valesti tehtud - juurekanalid võivad olla väga peenikesed, hargneda või omada kõverusi kohtades, kuhu silm ei ulatu. Tänapäevased ravimeetodid on kindlasti jällegi paremad kui nad olid mõned aastad tagasi, nii et lootus on hambad siiski korda saada. Teie hammaste juuretippude all oli krooniline põletik, mida hambaarst nüüd uuesti ravima hakkas. Juureravi käigus võib aga juhtuda, et krooniline põletik ägeneb, hammas võib hakata tunda andma ja ka ige võib paistetada. Kuna tegu on mikroobse põletikuga, võib vajalikuks osutuda juureravi toetav antibakteriaalne ravi.

Kõigist tekkinud sümptomitest on alati mõistlik rääkida ka oma hambaarstile. Samuti annab hambaarst Teile kindlasti heameelega vastused tekkinud küsimustele ja kõhklusele.


Kristin Laugus Kristin Laugus, hambaarst

Hambaarst, kelle valdkonnaks on hambaravi, juureravi, proteesimine. Haridus: TÜ arstiteaduskond, hambaraviteadus 2005-2010

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn