Küsimus nr 5874

Kaie küsis (9. apr 2012)
Tere,

minu mure on järgmine: umbes aasta tagasi tehti minu esihamba kõrvalolevale hambale juureravi, hammas on nüüd nn surnud. Minu kartused täitusid ning hammas on teistest nüüd oluliselt tumedam. Uurisin internetist erinevaid võimalusi selle hamba valgendamiseks. Olen aru saanud, et mõttekas oleks proovida hamba sisemist valgendamist. Sooviksingi teada, mida see protsess endast täpsemalt kujutab ning millisesse vahemikku võiks umbkaudselt selle maksumus jääda.
Mida soovitaksite Teie 'surnud' hamba värvi muutmiseks?

Tervitades,
Kaie
Marek Vink vastas (2012-04-17 12:52)
Kõigepealt tuleb kõrvaldada ja kontrolli alla saada värvimuutuse põhjus. Selleks tuleb hammas seest poolt puhastada ja juuretäidistihvt (mis on tõenäoline värvimuutuse põhjustaja) isoleerida. Selle järel võib hammast vajadusel valgendada. Maksumus sõltub vajalike protseduuride hulgast ja visiitide arvust.

Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.