Küsimus nr 5852

Anne küsis (1. apr 2012)
tere! Olen 6 kuud rase ja hambad lagunevad meeletult. Praeguseks on ühel suu poolel kaks hammast nii katki et kui juhtun sellega kogemata sööma piinlen päev otsa valudes. Ma pole veel arstiga hambaravi teemadel jõudnud rääkida ja järgmine aeg on alles kuu keskel. Kuidas sellega on kas algul teen ise enda raha eest oma hambad korda ja hiljem makstakse tagasi mingi osa rahast (kuhu ja millal ma peaks esitama vajalikud dokumendid raseduse olemasolust? (millal ma peaks need arsti käest küsima, kas ennem hambaarstil käimist või pärast? ) kui peaksin ise ennem enda raha eest hambad korda tegema, siis kui ruttu mulle peaks hüvitatama see raha? Vabandan rumalate küsimuste eest, olen ise kartlik hambaarstil käija (mistõttu lükkan kõik viimasele minutile), pole kuskilt mujalt abi küsida:)
hambaarst Triin Kunsing vastas (10. apr 2012)
Triin Kunsing Tere Anne!

Haigekassa hüvitab rasedatele vaid 28,77 EUR hambaravi kulutustest. Haigekassale peab esitama tõendi raseduse kohta (saab naistearstilt) ning hambaravi saamist tõendavad dokumendid (saab hambaarstilt peale raviprotseduuri). Täpsema info saab haigekassa kodulehelt:
http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hambaravi

Soovitan igal juhul hambaarsti poole pöörduda, et võtta ära valu ja alustada raviga.

Kõike head soovides,

Triin Kunsing
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Triin Kunsing on vastanud teistele küsimustele
Triin Kunsing
Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega
Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn