Küsimus nr 5671

Kristina küsis (11. jaan 2012)
Tere, olen 24 a. neiu ja minul selline mure, et mõned aastad tagasi kukkusin ja esihambast tuli pisike kild ära. Umbes pool aastat hiljem märkasin et kahe esihamba vahe on tumedaks muutunud (mõlemad esihambad on tumedad ja jääb mulje nagu oleks hambaauk seal, nüüd mõned aastad hiljem on hammaste vahe justkui ära lagunenud).
Ma ei pööranud sellele suurt tähelepanu ja tulemus on nüüd käes. Umbes kaks kuud tagasi murdus parema poolsest esihambast kild ära. Ja nüüd on päris suur vahe sees kahe hamba vahel. Lähemalt vaadates jääb mulje et esihambad lagunevad ja justkui oleks nagu hambaauk mõlemas hambas ja mõlemad esihambad on külmatundlikud. Teisel esihambal murdub ka vist tükk ära kuna hamba sisemine pool on väga õhuke ja väga tume, sama probleem nagu teisel hambal. Raske on seda probleemi täpsemalt kirjeldada aga loodan vähemalt mingisugustki vastukaja saada oma probleemile.

Sooviksin teada mis ravi on üldse võimalik või tuleb esihambad üldse välja tõmmata??? Tean et pean hambaarsti juurde minema aga mul on justkui nende vastu foobia kuna päris noorena tegi hambaarst mulle palju haiget. Seepärast soovin mingisugustki aimu saada mis mind hambaarsti juures ootab.

Ette tänades, Kristina
Kristo Ivanov vastas (2012-01-13 12:33)
Tere!

Tänud küsimuse eest. Kindlasti ei pea Te muretsema, et hambad ilmtingimata vajalik eemaldada on. Tõenäoliselt piisab tavalisest hammaste ravist, s.o. valguskõvastuva täidisega hamba parandamisest. Äärmisel juhul võib vajalikuks ka osutuda juureravi ning hammaste kroonimine.

Milline konkreetne raviviis oleks Teie puhul optimaalseim, saab otsustada juba hambaarsti vastuvõtul. Seega soovitan broneerida endale konsultatsiooniaeg hambaarstile, kus vaadatakse Teie suu hetkeolukord üle ning tutvustatakse ravivõimalusi ja -viise.

Hirm hambaarsti ees on Teie varasemat kogemust arvestades põhjendatud, kuid siiski julgen väita, et asjatu. Kaasaegse hambaravi üks peamisi eesmärke on pakkuda patsientidele valutut ravi, seega muretsemiseks ei ole põhjust.

Julget pealehakkamist!
Kristo Ivanov Kristo Ivanov, hambaarst

Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Seotud asutustega:
· Nordic Hambakliinik Laeva 2 (Navigatori Ärimaja, V korrus), Tallinn
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.