Küsimus nr 5659

Kerstina küsis (19. dets 2011)
Tere,

Minul ei vahetunud silmahambad. Arst tõmbas küll piimahambad eest ära lootuses, et jäävhambad kasvavad igemest välja, kuid kahjuks mitte. Röntgepilt näitab, et jäävhamba alge on igemes olemas.
Minu soov oleks tühjadele kohtadele siiski hambad saada, kuid kas enne implantaadi paigaldamist tuleb jäävhamba alged igemest välja opereerida? Kas ja kus sellist operatsiooni teha saab? Kui palju see võiks umbeski maksma minna.

ette tänades
Kerstina
Kristo Ivanov vastas (2011-12-21 16:12)
Tere!
Kui jäävhambad on lõualuus olemas, siis tuleks proovida mitte oma hambaid eemaldada, vaid proovida siiski olemasolemaid hambaid kasutada. Oma hammas on alati parem kui mistahes muu variant. Analoogset ravijuhtu oleks kõige mõistlikum lahendada erinevaid hambaravi spetsialiste kaasates. Võimalusel tuleks kirurgiliselt oma peetunud silmahambad vabastada ning ortodontilist ravi rakendades need väljapoole, oma õigele kohale, nihutada. Meie kliinikus (Viru hambakliinik) on vastavad spetsialistid olemas, kes Teid aidata saavad.
Kristo Ivanov Kristo Ivanov, hambaarst

Kristo Ivanov töötab Nordic Hambakliinik peaarstina ning SA TÜ Kliinikumi arst-õppejõuna hambaravi erialal. Lõpetanud TÜ arstiteaduskonna, spetsialiseerunud restauratiivse hambaravi eriarstiks ning hetkel PhD kraad omandamisel

Seotud asutustega:
· Nordic Hambakliinik Laeva 2 (Navigatori Ärimaja, V korrus), Tallinn
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa