Küsimus nr 5625

Neiu küsis (24. nov 2011)
Tere!
Mul esineb juba kuskil aasta igemete punetus. Olen käinud igemeravis ja eemaldatud on hambakivi, olen ka kasutanud kloorheksadiini sisaldavat suuvett, aga praegu pole miski igemete punetust ära võtnud. Ei esine igemete veritsust. Punetus ei tohiks olla põhjustatud valest suuhügieenist, kuna kasutan elektrilist hambaharja ja pehmet hambaharja, aga punetus ei ole ära läinud. Mis võiks aidata igemete punetust ära võtta?
Ette tänades.
Terje Altosaar vastas (2011-11-28 08:39)
Sellise kirjelduse põhjal on üsna võimatu pakkuda, millise hambahaigusega tegemist.
Täpsema diagnoosi panemiseks tuleks pöörduda hambaarsti vastuvõtule, et selgitada välja probleemi põhjus ja see kõrvaldada.
Julgen arvata, et kui punetus on esihammaste ümber, siis võib olla tegemist ka nt. suuhingamisega. Suu kaudu hingates tekib suu ja limaskesta kuivumine. Tulemuseks võib olla igemete punetus.
Terje Altosaar Terje Altosaar, suuhügienist

Lõpetanud 2003 Helsingin Ammattinkorkeakoulun Sdati, 1995.a Helsingin IV Terveydenhuolto Oppilaitos. Täiendused ka Soomes, Rootsis, Saksamaal, Austrias jne. Töötanud suuhügienistina ja lektorina. Töötanud välja hambaarstiabide ja suuhügienistide kutseoskusnõuded. Hetkel töötab AS ODE Hambakliinik suuhügienistina. Projektimeeskonnas "Laste hammaste tervis"

Seotud asutustega:
· Dukan & Korrovits Hambaravi Kitsas 8, I korrus, Tartu, Tartumaa
· ODE AS Riia 11, Tartu, Tartumaa