Küsimus nr 5616

Margot küsis (21. nov 2011)
Tere. Mure selline, et tundub nagu igemed oleks põletikus või nii. Esihammaste (alumiste) vahel kui seda iget näpuga liigutan, on hammaste vahe paista ja seda ainult kahel hambal, natuke punane on ka ige.
Käisin viimati kontrollis 7a tagasi, siis avastati, et mul piimahammas suus (olen 28a), sel piimahambal on kaaries näha. Igemed ka veritsevad, kasutasin selleks paratontaxit, aga see tegi keele kibedaks ja nagu kõrvetised olid, siis apteeker arvas, et võib-olla mingi koostisaine sealt ei sobi.
Kasutan nüüd sensodyne\'i (kiire leevendus) kuna peale teist last läksid hambad eriti tundlikuks. Mind paneb just muretsema see, et nagu igemed sealt esihammaste vahel lahti, et mida saaksin enda jaoks teha seni kui pääsen hambaarstile?
Marek Vink vastas (2011-11-22 08:13)
Tõenäoliselt on tegemist igemetaskus oleva hambakiviga. Vastavat haigust nimetatakse parodontiidiks. Tegeleda tuleb haiguse põhjuste kõrvaldamisega. Selleks tuleb pöörduda suuhügienisti või hambaarsti vastuvõtule, kes hambakaelad igemetaskus bakterikihist mehaaniliselt ära puhastavad ja adekvaatse suuhügieeni osas nõustavad..
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn