Küsimus nr 5611

Liis küsis (19. nov 2011)
Tere! Plaan on paigaldada ühele esihambale uus kroon (mõned aastad tagasi murdus pool hammast). Praegune on ajutine ning pole väga hea esteetikaga, lähedamalt vaadates on kohe aru saada, et pole oma hammas.
Kroonidest olen kuulnud, et täisportselankroonid jäävad kõige loomulikumad, kuid et erinevates valgustes paistab tehismaterjalist hammas siiski erinev ja üleüldse sellist tulemust, kus kroon on täiesti identne oma hammastele, on väga raske saavutada. Olen uurinud, et võimalik on panna ka kõrvalolevatele hammastele laminaadid, et tulemus jääks loomulikum. Mida Teie soovitaksite? Olen noor naine ja tahaksin, et naeratus oleks võimalikult loomulik ja ilus.
Martin Martma vastas (2011-11-24 12:01)
Tere

Täpsete vajaduste väljaselgitamiseks soovitan tulla konsultatsioonile. Üldiselt on jah nii, et esteetiliste näidustustega patsientidel tuleb teha 6-10 esihammast (nn. esteetilise tsooni hambad). Laminaadid oleks ka minu soovitus. Kuid jällegi, tuleb näha hammaste olukorda, siis saame täpsemini rääkida.

Lugupidamisega,

Dr. Martma
Martin Martma Martin Martma, hambaarst

Töötab Kliinik32-s hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja proteesimine ning esteetiline hambaravi. Ta on lõpetanud TÜ arstiteaduskonna. Osalenud täiendkursustel Eestis, Soomes Lätis ja Hispaanias.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.