Küsimus nr 5602

Margit küsis (17. nov 2011)
Tere. Käisin 11.11 sellel aastal tallinnas näo-lõualuukirurgias konsultatsioonis minu hambaarst suunas mind sinna. Mul on vale hambumine, alumine lõug on ees. Olen 30a.
Konsultatsioonis selgus, et oleksin pidanud pöörduma kõigepealt ortodondi konsultatsioonile ja tema teeb mulle raviplaani ja siis saab lõikuse teha. Olen pärit Rakverest ja Tallinnas käimine on raske, Rakveres on meil üks ortodont, sain aja ja siis küsiti, kui te konsultatsioonis käisite väitis ortodont kas tallinnas tehti raviplaan. Kust peab siis alustama seda käiku. Margit
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2011-11-18 13:15)
Vale hambumuse korral oleks pidanud hambaarst teid esmalt saatma ortodondi konsultatsioonile. Seal saab piltide ja mõõtmiste teel kindlaks teha, kas olukorda on võimalik lahendada ortodontiliste aparaatide abil või tuleks lisaks ka operatsioon teha. Võimalik, et operatsiooni eel tuleb mõni hammas eemaldada või teha muid protseduure kas oma hambaarsti või ortodondi poolt - seda kõike peaks koordineerima ortodont. Vajadusel suunab ta siis ka suukirurgi vastuvõtule.
Selliste olukordade puhul oleks patsiendile kõige mugavam, kui pöördute sellisesse raviasutusse, kus on olemas nii ortodont kui suukirurg, kes saavad kiirelt asutuse siseselt teineteisega konsulteerida ja sobivaima ravi määrata.