Küsimus nr 5567

Merike küsis (27. okt 2011)
Küsimus hammaste väljatõmbamise kohta. Kuna soovin oma jubeda surnuaia välja lasta tõmmata ja proteesid panna, siis ei saa ma hambakliinikute kodulehtedelt aru, kas
1. Hambaväljatõmbamise hind on lõplik+ tuimestus?
2. Või pean veel eraldi närvi ja juure väljatõmbamise eest maksma.
3. Kui osa hambaid on lagunenud igemeni ja allpool seda, siis kuidas sellisel juhul väljatõmbamine käib.
tänan vastuse eest ette...
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2011-10-28 11:56)
Kliinikute hinnakirja oskab kõige paremini selgitada see sama kliinik ise, seda tuleks telefoni või meili teel otse küsida. Tavaliselt on hamba eemaldamise hind ja tuimestuse hind eraldi välja toodud. Mõnel juhul pole ilmselt tuimestust vaja (inimene on kõrgema valulävega) või pole tuimestust võimalik/otstarbekas kasutada (nt põletikuline hammas), sel juhul tuleb maksta vaid hamba eemaldamise hind.

Ka hamba eemaldamine võib sõltuvalt keerukusest olla erineva hinnaga (peetunud tarkusehamba operatiivne eemaldamine on tunduvalt keerukam kui nt 4.eespurihambaköndi eemaldamine). Hinnakirja pannakse ilsmelt "keskmise keerukusega eemaldamise" hind.

Kui hamba jäänused on igeme alla kasvanud, lõigatakse ige eelnevalt lahti - sellisel puhul on kasulik tegutseda röntgenpildi abil, sest hambajuur võib olla killustunud, mida eemaldamisel kohe ei pruugi märgata.

Kui plaanite ulatuslikku parandustööd, on soovitav käia eelnevalt konsultatsioonis mitmes erinevas kliinikus ja lasta teha raviplaan - alles röntgenpildilt selgub, millised Teie hambad tuleb eemaldada ja milliseid saaks proteeside toestamiseks kasutada. Ilmselt kehtib ka hammaste eemaldamise korral põhimõte "hulgi on odavam". Kaaluge iga kliiniku suhtumist ja hinda, uurige internetist tagasisidet nende arstide kohta, alles siis langetage otsus, sest eemaldatud hambaid tagasi enam ei pane.