Küsimus nr 5434

Kati küsis (30. apr 2011)
Tere, olen 24 aastane, väiksena oli mu vanematel suur mure kuna imesin põialt, õnneks sai see viimasel minutil välja koolitatud. Aga kuna ülemised hambad olid ette poole viis ema mind arsti juurde ja sain hambaklambrid. Ühel päeval aga läksid need katki ja kuna elasime maal siis ei saanud ka koheselt arsti juurde minna ja nii nad siis jäid. Aga nüüd on juba väga häirima hakanud.Tegelt ka juba eelnevalt.
Olen ka käinud hambaarsti juures, kes tegi pildid jne. Tegelikult on asi selles, et ülemised hambad ja ülemine luu on tunduvalt ees pool. Kui hambad ilusasti kokku panen on ülemine luu mingi kaks cm ees pool kui alumine. Seega ei hoia hambaid korralikult koos nagu vaja ja siis ka ei paista nii väga välja.
Mis ma teha saan, et saaks jälle normaalseks? Väiksena ei häirinud aga nüüd tahaks ka ilusat naeratust. Saan ka aru, et väiksena oleks lihtsam olnud aga ei ole ka mina süüdi et mu vanematel ei olnud piisavalt finantsi, et mu hambad korda teha. Kas minu puhul aitab ainult kirurgiline vahelesekkumine või saab veel klambritega ka või breketitega?
Ette tänades, Kati
Triin Jagomägi vastas (2011-05-03 12:50)
Teie poolt kirjeldatud hambumust peame ka meie eelnevalt uurima. Ortodont teeb röntgenpildid või kui just on pildid tehtud, siis saab kasutada ka neid. Röntgenpilte peame analüüsima ja palju parameetreid määrama, et saaks teha otsust kas ravi on ainult ortodontiline või ortodontiline ravi koos kirurgilise lõikusega.
Eesti Ortodontide Seltsi kodulehel on olemas patsientidele mõeldud infomaterjalid nii täiskasvanute ortodontilise ravi kui ka kirurgilise ravi kohta. Kindlasti peate pöörduma ortodondi vastuvõtule, kes siis seletab teile ära kõik ravivõimalused. Kindlasti saab hambumust parandada!
http://www.eestiortodont.ee/22003/patsiendile
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.