Küsimus nr 5429

Kristel küsis (27. apr 2011)
Tere! Lasin ühele esihambale panna laminaadi. Hambaarsti juures tundus, et värv sobib, kuid hiljem ikkagi märkasin nii mina kui ka paar tuttavat, et laminaat on siiski pisut oma hammastest valgem.
Kas laminaati saab toonida ka siis, kui ta on hambale juba kinnitatud? Kui ma kasutaks kodust valgendamiskoplekti (Toode sisaldab:Vesi, Glütseriin, Carbomer 974P, Vesinik Peroksiid (peamine toimeaine), Ammonium Hüdroxiid, Naatrium Stannaat), et oma hambaid heledamaks saada (siis oleks erinevus vähem märgatavam), kas see kahjustab kuidagi laminaati?
Aitäh!
Triin Kunsing vastas (2011-05-02 15:34)
Tere!

Kahjuks ei ole võimalik laminaadi tooni peale tsementeerimist e. hambale kinnitamist enam muuta. Oma hammaste valgendamine on ainus, mida proovida saab. Soovitaksin seda siiski lasta hambaarstil teha. Koduseks valgendamiseks mõeldud vahendid on oluliselt nõrgema toimega kui hambaravikabinetis kasutatavad. Lisaks on oht, et kui hakata ise hambaid valgendama, teadmata, kas hammastel on ka täidiseid e. plomme naeratamisel nähtavatel pindadel, võib lõpptulemus olla veel kirjum kui praegu kuna täidised värvi ei muuda. Soovitan Teil ikka oma hambaarstiga nõu pidada.

Kõike head soovides,

Triin Kunsing
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn