Küsimus nr 5421

Rihard küsis (21. apr 2011)
Mul tekkis juurepõletik jälle. Selles hamabas on juba korra olnud. Tookord tehti mulle juureravi ja täideti need juured ära. Nüüd on üks kaks aastat mööda läinud ja hakkas jälle valutama. Käisin arstil (seekord teine hambaarst), tegi mulle röntgen pildi ja ütles et põletik on all. Ja et tuleb teha selline operatsioon kus mu ige lõigatakse lahti ja siis kuidagi minnakse hambajuure juurde ja võetakse see põletik välja. Mainin kohe ära, et olen hetkel saksamaal.
Nüüd arst kirjutas mulle antibiootikume niikauaks kui põletik alla läheb. Olen neid nüüd kaks päeva võtnud ja mulle on nagu kurgu lae peale või õigemini teiselepoole seda valutavat hammast tekkinud selline paistetus või midagi taolist. Ja see teeb ka päris suurt valu kui neelatan. Kas see on nüüd siis mingi mäda paise või midagi sellist? Kas see läheb nende rohtudega ise ära või peaks see katki minema?
Ivo Ost vastas (2011-04-29 08:28)
Kui tekkinud mädaabstsess, see tuleks avada (lahti lõigata), läheks kohe kergemaks. Hambas enne operatsiooni tuleks teha uuesti juureravi, vastasel juhul ei anna see operatsioon tulemust.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn