Küsimus nr 5320

Kätlin küsis (21. veebr 2011)
Tere taas!
Aitäh kiire ja põhjaliku vastuse eest.
http://www.hambaarst.ee/spetsialist/5310

Aga küsiks palun veel. Meil on see aparaat suus olnud 4 kuud ja kui nüüd see ülemine kaar nii lai, kas arst saab seda aparaati panna nii et hambad veits tagasi vajuks, et hambad ülemised ja alumised oleks kontaktis või pole see võimalik (meil on see 4 vedru või silmusega quad-helix, millel oli surve juba algselt sees)? Või kui soovin nüüd aparaadi hoopis päris ära võtta. Kas siis lähevad hambad samamoodi tagasi nagu olid või vajuvad kuidagi hullemaks?
Taas kord teie vastust ootama jäädes.
ortodont Kirsten Nigul vastas (28. veebr 2011)
Kirsten Nigul Liigne laiendamine QuadHelix aparaadiga võib vahel ette tulla, kuna aparaadi toime ulatust ei saa väga täpselt reguleerida. Mitmed võimalused on lõualuude laiuse kohandamisel teineteisega:
1) Kitsa alakaare korral laiendatakse alumine pool ülemisega sobivaks
2) aparaati on võimalik aktiveerida nii, et lõualuu ei laiene vaid kitseneb
3) aparaadi eemaldamisel võib esialgne laius taastuda, kuid seda ei juhtu alati, seetõttu peaks sügavalt kaaluma selle variandi otstarbekust.
Kõige õigema lahenduse oskab välja pakkuda Teie raviarst, kes on olnud ravi käiguga kursis algusest peale.
Vaata, mida Kirsten Nigul on vastanud teistele küsimustele
Kirsten Nigul
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.
Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn