Küsimus nr 5310

Kätlin küsis (17. veebr 2011)
Tere!

Minu 6 aastasel lapsel on üleval suus quad-helix ja see on ülemise lõualuu väga laiaks laiendanud (nii et kui laps hambad kokku paneb siis alumine hambakaar jääb täiesti ülemise hambakaare sisse). Kas on üldse õige nii palju laiendada?
Kui talle nüüd varsti alla bi-helix pannakse, kas see siis ikka laiendab lõualuud või tõstab lihtsalt hambad püsti??? Olen nimelt netist lugenud et alumist lõualuud ei saa laiendada kuna seal pole sellist suulae õmblust nagu üleval.
Teie vastust ootama jäädes.
Kirsten Nigul vastas (2011-02-21 16:08)
QuadHelixit kasutatakse ülemise hambakaare laiendamiseks. Tavaliselt laiendatakse ülemiste poolt nii palju laiemaks, et ülemiste hammaste suulae poolsed köbrud ja alumiste hammaste põsepoolsed köbrud oleksid kerges kontaktis. Juhul kui on plaanis alakaare laiendamiseks kasutada BiHelixit, võib ülakaare ka alakaarest laiemaks teha, sest hiljem laiendatakse alakaar ülakaarega sobivaks. Kitsa alakaare põhjuseks on sageli alumiste hammaste keelpoole kaldumine. BiHelix annab alumistele külgmistele hammastele õige kaldenurga.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn