Küsimus nr 522

Anton küsis (14. jaan 2003)
Mina planeerin astuda Ülikooli hambaarstiteadust õppima. Kas Te võite nõu anda, kui nõutav see spetsialisatsioon täna on ja kui suured on shanssid töö leida ja millised palgad hambaarstidel on (orienteeruvalt)?
Lugupidamisega,
Anton
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2003-02-03 15:09)
Raske on siin õiget nõu anda. Kõige kindlam oleks ehk selles osas suhelda TÜ Kliinikumi Stomatoloogiakliinikuga (tel.318 340) ning õppimis- ja arenguperspektiivide kohta sealt küsida. Ilmselt kehtib ka hambaravis sama reegel mis teistegi erialade korral - kui teil on selle ala omandamiseks piisavalt püsivust, huvi ning "head kätt", saab teist väärtuslik spetsialist, kellel tööst puudu ei tule ning kes on ka vastavalt hästi tasustatud. Ülikool annab siin vaid baasteadmised, kuid kuidas iga tudeng neid ükskord oma töös rakendada oskab ning milline on tema läbilöögivõime, sõltub juba teie isiksusest.
Võib vaid öelda, et Eestis on hetkel ca 1000 hambaarsti, linnades on loomulikult konkurents patsientide võitmiseks suurem, kuid ka palgad paremad kui maapiirkondades. Palk sõltub ka sellest, millisele hambaravierialale te spetsialiseerute (ravi, kirurgia, proteetika, implantoloogia jne). Palk on üldjuhul piirides 5000-20000. Heaks spetsialistiks saamine võtab aga kindlasti vähemalt 10 aastat aega.

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.