Küsimus nr 5199

Vello küsis (5. dets 2010)
Minul küsimus selline… keelel pikemat aega valged laigud, tekkisid nad siis, kui sain poolteist aastat tagasi vererõhu vastast ravimit Migardis Plus, kasutan seda ravimit juba pea kaks aastat, ja peale 1,5 aasta möödumisest tunnen ka muutusi keelel, on valged laigud, suu kuivab, keel ja suuõõs on kõik punane. Hambaid pestes kraabin ka keelelt seda vastikut valget korda, mis on ebameeldiv. Kas oskate soovitada, mida pean tegema edasi, või millisele tohtrile peaksin pöörduma.
Lugupidamisega Vello
hambaarst Marek Vink vastas (9. dets 2010)
Marek Vink Kirjeldatud sümptomid on tõenäoselt mainitud vererõhuravimi ebameeldivad kõrvalnähud. Kõigepealt tuleks konsulteerida oma raviarstiga, et võimalusel välja vahetada konkreetne ravim.

Hambaarstina saan nähtude leevendamiseks soovitada suu võimalikult sagedast niisutamist näiteks veega. Põhimõtteliselt on tõsisemate juhtude jaoks olemas ka kunstlikud süljeasendajad, aga enne tasuks tegelda põhjustega.
Vaata, mida Marek Vink on vastanud teistele küsimustele
Marek Vink
Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president
Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn