Küsimus nr 513

Marie küsis (9. jaan 2003)
Küsimus puudutab igemepõletikku ja paradontoosi. Hambakaela ja igemeserva juures on esihambad väga tundlikud, kogu aeg olenemata söömisest või joomisest ühtemoodi. Augustis hakkasin kasutama Parodontaxit, kuna Blend-a-Med jättis imeliku tunde. Parodontax tegi ka harjamisel veritsevad igemed paari päevaga terveks (soft harjastega harjad on ka kuidagi kõvad, mis sest et ma väga kõvasti ei nühi) Igemed on muidu roosad, aga nende hambapoolses servas on selgelt nähtav "rant". 01.09.2002 käisin KVR hambaravis konsultatsioonil. Dr Taranova vaatas hambad üle, ütles, et väikeste aukudega ei ole vaja veel midagi teha, parodontoosi ei ole ja põletikku ka ei ole, isegi kui tahaks näha (tehti lõualuu valutava koha juurest röntgen). Ometi on lõualuu valus ja see rant igemete servas ka häirib. Viimased kolm nädalat on igemetes kirvendav tunne terve päev, hommikul ärgates ei ole, aga varsti tekib. Kas tegemist võib olla nohu tüsistusega või hakkavad tõesti hambad välja kukkuma, selline hirm on küll.
hambaarst Ivo Ost vastas (10. jaan 2003)
Ivo Ost Nohu tüsistus see tõenäoliselt ei ole, aga parodntoosi või gingiviidiga võib vabalt tegemist olla. Selle kirjelduse alusel on raske täpsemat diagnoosi panna. Soovitan konsulteerida mõne hambaarstiga, kes tegeleb spetsiaalselt paroprobleemidega: näiteks Dr. Lauri Vahtra, kes võtab vastu CityMed'is, Ahtri 8.
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Ivo Ost on vastanud teistele küsimustele
Ivo Ost
Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia
Seotud asutusega:
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn