Küsimus nr 5074

Merike küsis (11. okt 2010)
Tere, sooviksin teada et kui kaua võib olla reaalselt prooviplomm hambas? Mul juba paar aastat olnud ja nüüd hammas on hell, ja see täidis on nagu muutunud rohekaks pealt. Mis see tähendab? Kas seda hammast annab üldse veel parandada, või peab välja tõmbama? See on kõige tagumine hammas.

Põhjus miks proovi plomm nii kauaks on jäänud on selles, et kui käisin kunagi hammast parandamas, siis need hambaarstid kes parandasid hammast ei öelnud mulle et see on prooviplomm ja vaja välja võtta mingi aeg, nüüd hiljuti hakkas üks teine hammas valutama ja siis hambaarst nägi et see prooviplomm ja vaja välja võtta, aga üttles et nemad teiste hambaarstide tööd ei tee, et ma pean tagasi minema sinna kus hammast parandati.
Sooviks veel teada et kui palju see maksma võib minna.
Jään teie vastust ootama!
Ivo Ost vastas (2010-10-25 15:32)
Kindlasti ei ole hea ajutist täidist hambas nii kaua hoida, see pannakse ju ajutiselt et ravim, mida kanalitesse asetatakse, saaks seal mõjuda, kuid nii pika ajaga kaotab see oma hermeetilisuse ning kanalid infitseeruvad ja tekib põletik.
Et kindlalt öelda mis seisus hammas on, tuleks sellest teha röntgenülesvõte. Kindlasti leiab arsti kes nõus hammast ravima, eriti kui seal all veel põletik. Hinda ei oska ma kahjuks nimoodi pakkuda.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Seotud asutusega:
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn