Küsimus nr 4855

Maire küsis (5. märts 2010)
Tere
Mul on 6.a vanune poeg, kes 1-1,5 aastat tagasi lasteaias kukkus ja vigastas oma ülemist esihammast (piimahammas). Nüüd on tal mõlemad esihambad vahetunud ja kasvavad veidi viltu. Lugesin, et ortodondi poole peaks pöörduma esmakordselt kui laps on 7-8 a vana. Kas oma probleemiga võiksin veel oodata või tuleks siiski koheselt pöörduda? Laps on üle elanud nii mandlite kui adenoidide operatsioonid ja seega on temaga raskusi isegi LOR-i vastuvõtul, et suud üldse lahti saada.

Lugupidamisega

Maire
ortodont Kirsten Nigul vastas (11. märts 2010)
Kirsten Nigul Ortodonti võiks külastada esimest korda 7-8 aastase lapsega. Ortodont jälgib hammaste arengut, hindab panoraampildilt hammaste olemasolu ja asendeid ning prognoosib eeldatavat ravivajadust tulevikus. Enamasti viiakse ortodontiline ravi läbi teismelise eas, vähesed lapsed vajavad varasemat ravi.
Vaata, mida Kirsten Nigul on vastanud teistele küsimustele
Kirsten Nigul
Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.
Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn