Küsimus nr 483

Gustav küsis (1. dets 2002)
Tere, sooviksin küsida haigekassa tasustamisest proteeside panemisel pensionäridele? Kui suures ulatuses maksab Haigekassa pensionäridele kinni proteeside panemise?
Lugupidamisega, Gustav
Timo Paberit vastas (2002-12-03 08:54)
Hetkel kehtiva ravikindlustusseaduse $ 63. lõige(3) ütleb:
Haigekassa hüvitab vähemalt 63-aastasele kindlustatud isikule üks kord kolme aasta jooksul hambaproteeside eest tasutud summa sotsiaalministri määrusega kehtestatud määras, tingimustel ja korras.

Kuna seadus on piisavalt värske ning meie hambaraviettevõttel puudub vastavasisuline leping haigekassaga, ei ole ma kõige õigem persoon sellele küsimusele vastama. Täpsema informatsiooni saamiseks on kõige õigem pöörduda piirkondliku haigekassa poole.

----
Hambaarst.ee administraatori kommentaar (16.12.2002):

Nüüd on sotsiaalminister 2003.aasta hambaravihüvitiste määrad kinnitanud ning selle kohaselt "63 ja vanematele inimestele hüvitab Haigekassa kord kolme aasta jooksul hambaproteeside maksumusest 2000 krooni. Sel puhul näeb määrus ette võimaluse, et hüvitamisele kuuluva summa osas arveldavad arst ja Haigekassa omavahel."
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn