Küsimus nr 4695

Egle küsis (20. jaan 2010)
Tere!
Käisin ~2 aastat tagasi ortodondi juures, mulle öeldi, et mul oleks kindlalt breketeid vaja, kuna mul on ülemiste ja alumiste hamba vahe 7 mm ning lõuluu asend pidi olema vale. Tahaksin teada, kas see vahe võib suureneda? Kas ma peaks uuesti seda ülemiste ning alumiste vahet kontrollima minema? Ja et kas mingit taotlust ei saa esitada kui on pere kus on isa töötu ning ema on nägemishäirega invaliid ning tööl ei käi?
Igastahes, suur, suur äitäh vastamast.
ortodont Triin Jagomägi vastas (25. jaan 2010)
Triin Jagomägi Kui ortodont on juba ravi määranud, siis oleks vaja sellega alustada küll. Suurt sagitaalset ravi on peale kasvuperioodi lõppu juba palju raskem ravida. Paraku Haigekassa pere majanduslikku olukorda ravi maksmisel ei arvesta vaid sedauses on ettenähtud diagnoosid ja probleemi suurused, mille puhul ravi eest tasub Haigekassa.
Esita talle oma küsimus
Vaata, mida Triin Jagomägi on vastanud teistele küsimustele
Triin Jagomägi
1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.
Seotud asutustega:
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik Raekoja plats 6, Tartu, Tartumaa
· Unimed Ühendatud Kliinikud Tartu Riia 2, Tartu, Tartumaa