Küsimus nr 467

Evelin küsis (14. nov 2002)
Kukkusin 10 aastat tagasi rattaga kahel esimesel hambal nurgad välja. Pandi uued nurgad pisikeste kruvidega. Nüüd käisin arsti vastuvõtul ja lasin uued panna, aga võeti ühel hambal kruvi ära. Küsimus siis selles, et kaua need üldse püsivad? Eelmised olid küll üsna kaua. Ja veidike nagu ikka häirib, sest üks tagant veidi kare ja tundub, et kohe tuleb see nurk hamba küljest ära. Aitähh teile!
Timo Paberit vastas (2002-11-26 08:41)
Muidugi tahaks nurki väga näha, raske on ju vaid Teie kirjelduse alusel öelda, kaua need võiksid püsida. Kõik oleneb materjalidest, täidiste suurusest ning veel paljudest asjaoludest. Kirjelduse alusel oletan, et tegu on nn. hamba ülesehitustega, mis on valmistatud direktselt. See tähendab, et hambanurgad taastati komposiitse täidismaterjali abil, mida järk-järgult nö. "kasvatati". Kui paigaldatava materjali hulk ei ole suur, võib tulemus olla küllaltki loomulik. Kauakestva esteetilise ning funktsionaalse tulemuse saavutamine komposiitmaterjaliga on aga siiski küsitav, eriti suuremate täidiste korral. Soovitan sellisel juhul pigem hambakroonide valmistamist.
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn