Küsimus nr 4634

Karin küsis (18. nov 2009)
Tere!
Mul on üleval vasakul kuuendal hambal põletik (vahel lööb põse paiste ja igeme peal on punn). Olen käinud juba aasta aega hambaarsti juures seda ravimas, kuid midagi pole muutunud. Arst puhastab iga kord nõelaga juure kanaleid, proovib tipuni jõuda ja ütleb et tipp on umbes. Paneb mingit rohtu. Piltide pealt ta ei näe, et põletik oleks. Kas peaksin minema vahelduseks mõne teise arsti juurde? Kas on mingit kodust vahendit või apteegist saadavat, mis aitaks paistes põske ära kaotada kiirelt?
Ette tänades
Marek Vink vastas (2009-11-23 09:31)
Ravida tuleb ikka haiguse põhjust ehk siis teostada adekvaatne juureraviprotseduur, et elimineerida haigustekitajate koloonia surnud hamba juurekanalisüsteemist. Kui see tavapärasel konservatiivsel viisil millegipärast ei õnnestu, siis tuleb ka kirurgilised meetodid appi võtta. Kas siis juuretipp, juur või kogu hammas eemaldada. Tõenäoliselt oleks aeg teise hambaarsti arvamust küsida.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutusega:
· Al Mare Hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn