Küsimus nr 4312

Liis küsis (16. mai 2009)
Tere! Mul on ülemise hambareal väga sügav hambumus. Alles tuli ära viimane piimahammas, nüüd on kõik hambad need, mis ära ei tule. Olen juba kord ortodondi juures käinud, mitu korda, kuid siis öeldi, et breketid saab panna vaid siis, kui kõik piimahambad on ära tulnud. Alumine hambarida on ilus ja korras, kas siis pannakse vaid ülemisele hambareale breketid, kui alumine on korras?
Kirsten Nigul vastas (2009-05-25 17:34)
Hambumus koosneb ülemisest ja alumisest hambakaarest. Hambumsprobleem on peaaegu alati põhjustatud mõlema hambarea valest arengust. Sügavhambumuse puhul katavad ülemised esihambad alumisi esihambaid liiga palju, normaalne kattumise sügavus on 2-3 mm. Tekkemehhanismis osalevad ülemised ja alumised hambad, esihambad on ülevalt-alla tasapinnas lõikunud liiga palju ja selle tagajärjel on suurenenud kattumissügavus. Hambaread võivad olla täiesti sirged, aga probleemi korrigeerimiseks on vaja breketeid nii ülemisel kui alumisele hambakaarele.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.