Küsimus nr 423

Helja küsis (21. okt 2002)
Olen 46-aastane ja mul on juba aastaid hammastega mure. Nimelt tekib mul hammaste tagumisele küljele kaaries ja selle tulemusel kerkib hammas igemest välja. Igemed on punetavad ja põletikulised. Kas te oskate öelda milles on probleem ja kuidas seda lahendada: Oleks kena kui saaks ka hinna kohta infot. Probleemid on esimeste alumiste hammastega. Ette tänades.
Ivo Ost vastas (2002-10-21 15:08)
Ilmselt see, mis tekib ja põhjustab igeme taandumist ei ole kaaries. Igeme taandumist põhjustab hambakivi ja igemepõletik, mida kokku võiks nimetada parodontoosiks e. marginaalseks periodontiidiks.
Hambakivist tuleks hambakaelad vabastada, teha küretaazh ja parodontoosi ravida. Kui on ka karioossed defektid, siis need ka ravida.
Parodontoosi raviks võib pöörduda Dr. Lauri Vahtra poole (CityMed, Ahtri 8) ja ka mujale, kus tegeldakse paroraviga. Parodontoosi ravi ja võimalused on erinevad ja hind sõltub patoloogia ulatusest ja teostatavatest protseduuridest.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool Stomatoloogia eriala 1995-2000 Töökoht: Stomms OÜ Hambaravi, Pae 25, II korrus Erialased huvid: ravi, kirurgia, proteesimine, implantoloogia

Seotud asutusega:
· Stomms OÜ Pae 25, II korrus, Tallinn