Küsimus nr 3986

Liisi küsis (24. jaan 2009)
Tere!
Probleem selline, et sai käidud hambaarsti juures ja nad avastasid augu, mis oli juba närvini välja läinud. Ise ei uskunudki, et mul miskit sellist on. Aga nüüd panid nad rohu sisse, mis suretab närvi ära. Miks seda üldse tehakse? Ja kas see on normaalne, et see hammas on selle traumeerimise tõttu tundlik ja isegi valutab kergelt? Peale selle tekib hommikuks kerge paistetus või miskit ja higeme äärest tuleb mingit eritist (verega pooleks)!
Tänades.
Jan Orn vastas (2009-01-28 08:20)
Tere Liisi,
Kui hambaauk ulatub kuni närvini, siis ei ole närvi võimalik elusana säilitada ja tuleb teha juureravi, mille käigus eemaldatakse hambast närv, puhastatakse juurekanal ja täidetakse. Juureravi käigus võib hammas olla veidi tundlik ja kergelt valutadagi, aga kui tekib turse, siis oleks soovitav rääkida oma raviarstiga.

Tervitades,
Jan Orn
Jan Orn Jan Orn, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1994; Töökohad: alates 1995 SA TÜ Kliinikum osak.juhataja; 1995-1998 Tartu Ülikooli õppejõud; alates 1998 Nigul ja Orn Hambaravi hambaarst

Seotud asutusega:
· Nigul ja Orn Hambaravi OÜ Sõbra 61, Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.