Küsimus nr 367

Pille küsis (10. sept 2002)
Alt paremalt viies hammas kaks aastat ravitud ning juurekanalis on kruvi. Paar kuud tagasi kerkis hammas ja alla juuretippu oli tekkinud tsüst. Arst on nõutu ja soovitab hamba välja tõmmata. Mina ise seda ei tahaks. Kas on teisi võimalusi?
Marek Vink vastas (2002-09-11 13:34)
1. Kui võimalik, siis teinekord õnnestub kruvi kanalist eemaldada ja juureravi uuesti teha (mis kõrvaldab juuretipu piirkonna põletiku põhjuse).

2. Kui kruvi pole eemaldatav, aga juuretäidis muidu OK (mis ilmselt seda pole, sest siis poleks ju ka põletiku põhjust), on võimalik põletiku kolle koos põhjustajaga (juuretipu piirkonna põletikuga) eemaldada operatsiooni (apikotoomia) teel.

3. Kui naaberhambad on nii ehk nii väga suurte täidistega, mis vajaksid kroonimist, võib ka kõne all oleva hamba eemaldada ja eemaldatud hamba kohale asetada naaberhammaste kroonidele kinnituva krooni (ehk valmistada silla).

4. Kõige lihtsam (ja odavam) on muidugi lasta põletikus hammas eemaldada. Uue hamba saamine sinna kohale läheb küll kümneid kordi kallimaks.
Marek Vink Marek Vink, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1989-1992, Helsingi Ülikool 1992-1995. Tartu Ülikooli õppejõud 1997-2005. Hetkel hambaarst Al Mare Hambakliinikus. Hambaarstide Liidu president

Seotud asutustega:
· Meliva Al Mare hambakliinik Vabaõhumuuseumi tee 2A, Tallinn
· Meliva KW hambakliinik Pärnu mnt 22-2, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.