Küsimus nr 3625

Astrid küsis (16. mai 2008)
Tere!
Olen ette võtnud uuesti põhjalikuma hambaravi ja käinud mitme arsti jutul. Keeruline on see, et iga arst räägib kardinaalselt erinevat juttu. Üks arst soovitas 2 purihammast välja tõmmata (millel polnud tehtud korralikku juureravi ja seetõttu põletikud plommitud hamba all) ja asendada need implantaatidega. Teine arst jälle ütles, et mitte mingil juhul ei tõmbaks ta neid välja vaid ikkagi raviks juured terveks, sest oma hammas suus on ikka kõige parem, ükskõik kui palju sellega tuleb vaeva näha. Kolmas arst vaatas, et mul on üldse vale hambumus ja soovitas mul ortodondi jutule minna, kuigi arvas, et olen natuke liiga vana selle jaoks (29a.) ja hammaste email pole ka kõige paremas seisus. Ma olen väga segaduses nüüd ja ei teagi kust pihta hakata või keda siis uskuda. Aga põhiline mure on mul ikkagi just sellepärast, et mul on vale hambumus (esihambad ei ole kontaktis omavahel). Kas on mingitki alternatiivi breketitele? Olen lapsepõlves mitu aastat klambreid kandnud ja 4 hammast tõmmati välja ja paistab et siiski asjatult. Ma olen alustamas oma uut karjääri peale lapsehoolduspuhkust ja tahaksin väga hambaid terveks ja ilusaks.
Reet Pallase vastas (2008-05-20 08:20)
Tere,

Antud juhul soovitaksin Teile kindlasti põhjalikke uuringuid ja interdistsiplinaarse e. erinevate hambaravi valdkondade vahelise raviplaani koostamist.

See tähendab, et Teist tehakse esimesel visiidil fotod, panoraamröntgenpilt, kaardistatakse suu ja hammaste staatus ning võetakse jäljendid diagnostiliste mudelite jaoks. Seejärel konsulteerivad omavahel erinevad spetsialistid, antud juhul sõenäoliselt siis ortodont, implantoloog, proteesi- ja raviarst, vajadusel ka parodontoloog ning panevad paika optimaalseimad raviplaanid, mille põhjal Teie hambaid siis loogilisels järjekorras ravima hakatakse. Alati on ravivõimalusi mitmeid ja Teie saate nende vahel valiku teha. Teisel visiidil tutvustataksegi Teile raviplaani ja antakse see ka rahulikult tutvumiseks ja otsuste tegemiseks koju kaasa.

Kliinik 32-s maksab interdistsiplinaarse raviplaani koostamine sõltuvalt uuringute ja erinevate spetsialistide konsultatsioonide hulgast 1000-2000 krooni. Veidi lisainfot leiate ka meie internetilehelt www.kliinik32.ee

Parimate soovidega,
Reet Pallase
hambaarst
Kliinik 32
Reet Pallase Reet Pallase, hambaarst

Töötab Kliinik 32 hambaarstina, kelle valdkonnaks on hammaste ravi ja suukirurgia. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna ja alustanud residentuuris spetsialiseerumist suu-, näo- ja lõualuudekirurgiks.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.