Küsimus nr 3612

Tarmo küsis (13. mai 2008)
Tere,

Mul on probleemiks veritsevad ja osaliselt punetavad igemed.

Kas oskate soovitada mingit ravimit? Hammaste pesemise ajal hakkavad mul igemed veristema, ning mulle tundub, et Sensodyne kasutadese läheb asi veel hullemaks. Ei suitseta. Hambakivi ei ole. Ning hambad muidu üldiselt korras (1-2 plommi ning 1 ülesehitatud hammas). Ja kas probleem võib peituda ka sügavas hambumises?

Ettetänades!
Kirsten Nigul vastas (2008-05-20 08:21)
Igemete veritsus ja punetus on enamasti tingitud bakterite poolt põhjustatud igemepõletikust. Teatud juhtudel võivad veritsus ja punetus olla ka trauma tagajärjel, näiteks sügavhambumuse puhul võivad alumised hambad hammustada suulakke ja traumeerida ülemisi igemeid. Hambaarst peab välja selgitama veritsuse põhjuse ja vastavalt sellele ka ravima.
Kirsten Nigul Kirsten Nigul, ortodont

Töötab Kliinik 32-s ortodondina. Lõpetanud 1998.a Tartu Ülikooli. 2004. a sooritasin erialal eksami The Royal College of Surgeons of Edinburghi juures. Ta on Eesti Ortodontide Seltsi koolitusjuht, Euroopa Ortodontide Seltsi liige.

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.