Küsimus nr 356

Kadi küsis (31. aug 2002)
Tere, olen lugenud, et breketeid ei paigaldata, kui hammastes on liiga suured plommid/täidised. Kuidas sel juhul siis hambumust korrigeerida saaks? Tumenenud pigmendi ja rohkete plommide tõttu esihammastes sooviksin lasta panna ka laminaadid, aga enne oleks vaja hambarida kuidagi sirgeks saada. Kas laminaatidega iseenesest seda teha ei saa?
Triin Jagomägi vastas (2002-09-01 10:34)
Korralikult ravitud hammaste puhul on ortodontiline ravi võimalik. Kui plaanis on hambumust korrigeerida, siis seda tuleks teha kindlasti enne suuremat proteetilist ravi. Ortodontilise ravi eeltingimuseks on korralikud juuretäidised, korralikult parandatud hambaaugud ning hea suuõõne hügieen kogu ravi vältel.
Suures ulatuses hambumusanomaaliat laminaatide taha maskeerida ei ole võimalik.
Triin Jagomägi Triin Jagomägi, ortodont

1987-1993 Tartu Ülikool, Arstiteaduskond, stomatoloogia eriala. 1993-1995 Kuopio Ülikool, International Institute for Oral Health, MSc in orthodontics. Alates 1996 Tartu Ülikool lastestomatoloogia assistent. SA TÜ Stomatoloogiakliinik arst-õppejõud.

Seotud asutustega:
· Meliva Tartu hambakliinik Riia 2, Tartu (Kvartali keskuse 3. korrusel), Tartumaa
· Tartu Ülikooli Kliinikumi Stomatoloogiakliinik L.Puusepa 1A (4.korrus), Tartu, Tartumaa

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.