Küsimus nr 3559

Katukas küsis (19. apr 2008)
Tere!
Mul juba pea terve kuu olnud ühel ülemisel esihambal juurekanal lahti (vahepeal kinnipandud, siis jälle valutama hakanud ja uuesti lahti võetud). Praegu pean juure all oleva põletiku tõttu võtma Metronidazoli 250mg., 1 tablet 3 x päevas.
Paar päeva tagasi ütles arst, et olude sunnil jätab minu ravi mõneks ajaks pooleli... Kuna ma ei tea kauaks see "mõneks ajaks" on ja kas jäädavalt või ajutiselt, siis jätsin hetkeseisuga tabletikuuri katki, sest pole ju mõtet võtta tabletti, kui juurekanal lahti ja ees teadmatus edasise ravi jätkamise suhtes.
Siit aga küsimus, et kaua üldse tohib juurekanal lahti olla ja ega sellest mingit suuremat jama hambale ei tule???
Ivo Ost vastas (2008-04-28 08:07)
Kaasaegse juureravi mõistete järgi ei tohiks hambakanalit lahtisena üldse hoida (võib olla ainult juhul kui kanalist tõesti mäda purskab ja kinni ei saa panna). Tavaliselt pannakse laiendatud juurekanalisse Ca(OH)2- pastat (mis hävitab mikroobid - väheneb infektsioon ja põletik) ja suletakse ajutise täidisega, põletiku vaibumisel täidetakse kanal. Kui ravimi kanalis oleku ajal on jälle valu, siis tehakse kanal lahti, loputatakse ja vahetatakse ravimit kuni sümptomite vaibumiseni.
Kui hammast lahti hoida, siis infitseerub kanal uuesti suust tulevate mikroobidega, põletik sellisel juhul küll ei kao kuskile.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn