Küsimus nr 3408

Katrin küsis (20. veebr 2008)
Elukaaslasel on parodontiit. Kas see on nakkav? Kuidas parodontiiti ravitakse? Väidetavalt on ta saanud 3 süsti kunagi varem - kas peale seda enam ei nakka parodontiit? Tean, et peale süste 3 kuud hiljem pidi ta minema hambaarstile, aga sinna ta läinud pole. Kas on oht minul ka nakatuda sellesse haigusesse?
tänud ette
Timo Paberit vastas (2008-02-27 10:00)
On välja selgitatud ning teaduslikult tõestatud, et parodontiit on mikroobide poolt põhjustatud haigus. Mikroobide ülekandumine perekonna siseselt on üsna kindel ning võks isegi öelda, et takistamatu. Seetõttu on risk loomulikult olemas. Parodontiidi avaldumiseks on vaja aga ka teisi soodsaid tingimusi, eelkõige hambakivi ja ladestuste teket hammastel ja igemetaskutes. Sellele paneb aluse ebaadekvaatne suuhügieeni tehnika või hügieenitehnika täielik puudumine. Parodontiiti mingi müstilise "süsti" abil ravida ei ole võimalik. Haiguse ravi on kompleksne ning seisneb eelkõige ladestuste eemaldamises, raskendamaks mikroobide elutegevust, samuti võib olla vaja personaalse suuhügieeniprogrammi kujundamist, ennetamaks edasisi probleeme. Vaja võib olla ka kirurgilist sekkumist. Et saada olukorra kohta täit selgust, soovitan pöörduda hambaarst- või parodontoloogii poole, selgitamaks, kas Teil esineb parodontiiti ning mida tehe selle haiguse raviks või ennetamiseks!
Timo Paberit Timo Paberit, hambaarst

1999-2000 EHÜL president. Lõpetas TÜ hambaarstina 2001. Töötab Tallinnas Merimetsa hambakliinikus ja Viru hambakliinikus ning Cardens hambakliinikus Tartus

Seotud asutustega:
· Cardens OÜ Jaani 20, Tartu, Tartumaa
· Kesklinna Hambakliinik OÜ Lai 10, Pärnu, Pärnumaa
· Kreutzwaldi Hambakliinik Kreutzwaldi 3, Tallinn
· Lasnamäe Hambakliinik OÜ Tähesaju 14, Tallinn
· Viru Implantoloogia Narva mnt.1, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.