Küsimus nr 3081

Jaana küsis (31. aug 2007)
Tere!
Mul on hammastes vahe..umbes nii üle ühe mm peaaaegu kaks.
mul on kida väiksena juba ära lõigatud, arvati et see on probleem ,aga polnud .. Kuulsin et saab ka vahe ilma preketite´ta sulgeda.. igast keerulised asjad olid maeimäletagi nüüd:P
laiemaks modelleerida. esihammastele valmistada keraamilised laminaadid või kroonid. ??
Kui palju see umbes maksma läheks ja kumb kasulikum oleks??
Kas pean tava hambarsti konsult. minema?? lihtsalt polkliinikusse?
Ja milline see tulemus oleks??
Olen 16, kuidas ma ütlen et tahan preketite asemel hoopis seda? :P
ma võin kihla vedada et arstid üritavad mind ümber veenda , või kuidas see protsess käib.? saab ilma vanemata?? Äkki valgustaksite mind selle teema juures natuke?!

ettetänades...
Päikest*
Aitäh
Hambaarst.ee Hambaarst.ee admin vastas (2007-09-03 09:22)
1-2mm laiuse esihammaste vahe ehk diasteemi sulgemine kuulub esteetilise hambaravi alla, seega on vähetõenäoline et Haigekassa seda kinni maksab. Hambavahet saab sulgeda nii valguskõvastuva täidise, laminaatide kui breketite abil, kõigil neist on omad eelised ja puudused. Täidise kasutamine oleks kõige odavam ja kiirem lahendus, ilmselt kestaks see ka kõige lühemat aega. Maksab ilmselt 500-2000 kr, sõltuvalt hambaravist.
Laminaatide kasutamine Teie vanuses oleks ilmselt veidi vara, kuid tasub konsulteerida hambaarstiga. Hinna poolest ilmselt jääb 10 000 piiresse.
Breketravi on valikutest kõige kallim ja aeganõudvam, samas kestab tulemus ilmselt kõige paremini. Kuna enamasti ravitakse korraga nii ülemist kui alumist hambakaart, tuleks arvestada 1,5 aastase ravi jooksul ca 15-20 000 väljaminekuga, sõltub jällegi hambaravist.
Kuna viimase kahe variandi hind on suhteliselt kõrge, oleks tõesti mõistlik asjasse pühendada ka oma vanemad, kui potentsiaalsed finantseerijad.

Lisa tasub lugeda nii varasemate virt.arsti vastuste seast kui ka rubriigist Esteetiline hambaravi