Küsimus nr 2994

Meeri küsis (11. mai 2007)
Kunagi aastaid tagasi õnnetuse tagajärjel murdus mul all esireas rohkem külje peal ära hammas.
Ehitati see siis üles. Nüüd siis u 2006 aasta detsembris tuli kogu see hammas mul lihtsalt ära. Jäi ainult juur. Selle aasta veebruaris läksin siis arsti juurde, tehti kõik vajalikud protseduurid, uurimaks, et kõik oleks uue hamba ehitamiseks korras.
Peale nn. siis juurekooparavi paigaldas hambaarst mulle siis selle kruvi sinna ja kattis selle esialgu valguskõvastuva plommiga. Küsisin veel arstilt nõu, et kuna mul praegu seda portselanhamba raha kohe võtta pole, siis arst tegigi selle hamba mulle esialgu selle plommiga ja ütles, et tulge mingi aja pärast tagasi(et siis kui olen raha kokku saanud) ja et nt. kuu või kahe pärast. Kõik oli ok, kuni see hammas natukese aja pärast mul liikuma hakkas ja õhtul hambaid pestes sealt tuli lihtsalt pool ära ja kõik loksus.
Järgmisel päeval sain kohe arstile. Parandas ära ja seletas, et ta tegi esimesel korral hamba liiga suure ja see sai kõige rohkem siis koormust, kui nii öelda. Läks nädal mööda ja jälle hakkas kõik liikuma, kuni lõpuks see nn. hammas koos selle kruviga mul suust ära kukkus.
Üldiselt ei oska ma praegu midagi teha, et kas siis see 1100 krooni on nüüd siis tuulde lennanud? Ei usalda ka enam seda arsti, kuna kogu see asi tundub väga imelik, et see nn. esialgne hammas ikka nii ruttu ära laguneb??
Kas oskaks soovitada mõnda head arsti, kes oleks hea suhtleja, teeb kvaliteetset tööd ja eriti ei tõstaks häält kliendi peale, kuna ma olen üsna väikese valutaluvusega?
Triin Kunsing vastas (2007-05-15 11:35)
Kirjeldus kõlab nagu oleks teile tehtud kruvi peale ajutine kroon ja see võib tõepoolest teinekord loksuma hakata ja ära tulla. See oleneb paljuski ülejäänud suu seisukorrast, et kui tasakaalustatud hambumus on. Valguskõvastuva täidisega kruvi peale ehitatud hambad reeglina nii kiiresti ei lagune. Kindlasti tuleks minna oma arsti juurde tagasi ning uurida täpsemalt, mis sellele hambale tehtud sai ning küsida ka garantii kohta. Situatsiooni teadmata on väga raske midagi arvata. Kindlasti tuleks aga kiiremas korras sellele hambale kasvõi ajutine täidis asetada, et veel olemasolev hambajuur täitsa ära ei laguneks.
Triin Kunsing Triin Kunsing, hambaarst

Haridus: Tartu Ülikool 1995-2000, 2000 a. Stockholmi Karolinska Instituut. Töötab Tallinnas Kliinik 32-s hambaarstina, kus tegeleb eelkõige ravi- ja proteesitöödega

Seotud asutusega:
· Kliinik 32 Tornimäe 5, Tallinn

NB! Meie leht kasutab küpsiseid (cookies) veebiliikluse analüüsimiseks ning kasutajakogemuse parandamiseks. Jätkates veebilehe kasutamist, nõustud küpsiste salvestamisega sinu arvutisse.