Küsimus nr 283

Mari küsis (22. mai 2002)
Tahan lasta asetatada 2 proteesi viltu kasvanud hammaste asemele. Olen 25-aastane ja ei taha breketeid kanda. Kas on võimalik, et proteesid on nii ilusad, et erinevust oma hammastest pole näha?
Kui palju maksavad 2 proteeshammast, mis on kinnitatud kruvidega igemesse ja mis maksab oma hammaste välja tõmbamine?
Kas on veel alternatiive, kuidas hambaid ilusti ritta saaks?
Ivo Ost vastas (2002-05-23 09:57)
Kõige soovitatam alternatiiv on antud juhul loomulikult breketid, kuna ükski proteesi variant ei ole oma elusa hambaga samaväärne. Aga kui breketeid nii väga ei taha, siis võib-olla annab antud hambad kroonida metallokeraamiliste kroonidega, mis on oma hammastega vägagi sarnased. Ühe metallokeraamilise krooni hind on u. 1500-2000 EEK'i.
Kui aga hambad välja tõmmata (selleks peab olema väga mõjuv põhjus, mina isiklikult niisama ilma vajaduseta hammast välja tõmbama ei hakka), siis hammaste välja tõmbamine maksab u. 200 EEK'i ringis, tuimestav süst võib olla või mitte olla hinna sees, vahel hind sõltub ka hammaste ekstraktsiooni raskusest. Seejärel saab asendada välja tõmmatud hambad implantaatidega. Ühe implantaadi paneku hind kõigub sõltuvalt süsteemist ja kohast, kus operatsiooni tehakse
7000-10000 EEK, ka rohkem. Hammas (e. suprakonstruktsioon) implantaadile maksab 4000-7000 EEK'i, ka sõltuvalt kohast, kus tehakse ja hambast, mida asendatakse.
Ivo Ost Ivo Ost, hambaarst

Töökoht: Stomms OÜ, Punane 14A-312. Erialased huvid: implantoloogia, proteesimine, kirurgia, ravi.

Seotud asutustega:
· Lumi Dental (Postimaja Hambakliinik) Narva mnt 1, Tallinn
· Stomms OÜ Punane 14A, kab. 312 (3. korrus), Tallinn